ZAPRASZAMY

                                   do naszego salonu

                                   ul. Zagnańska 232, Kielce

DRZWI

 

Drzwi okleinowane:

Najprostszy i najpopularniejszy rodzaj drzwi wewnętrznych. Drzwi te są proste w produkcji, wytrzymałe na uszkodzenia i tanie, dzięki temu stanowią dziś większą połowę rynku. Możemy tutaj dostać ogrom możliwości konstrukcyjnych, począwszy od rodzaju wykonania – płytowe, ramowe; a skończywszy na odporności samej okleiny i rodzaju szkła; dostrajać szerokość opasek i rodzaj zawiasów, tak więc każdy znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego i niepowtarzalnego. Znajdziemy tutaj konstrukcje klasyczne, łamane, przesuwne, a nawet otwierane odwrotnie niż nakazują przyzwyczajenia a całość na zamówienie, co przekłada się na miliony możliwości.

Drzwi fornirowane / drewniane

Drzwi, które wykańczane są za pomocą warstwy naturalnej okleiny czyli forniru. Fornir jest cienką warstwą naturalnego drewna, którą nakleja się na bazową płytę, a następnie zazwyczaj lakieruje celem estetycznego wykończenia i zabezpieczenia powierzchni. Rozróżniamy fornir zupełnie naturalny, z sękami i słojami drewna, bez zachowania powtarzalności oraz modyfikowany, czyli obrobiony w sposób taki, aby całość wzoru zachowywała określony charakter i wzór. Sama konstrukcja drzwi fornirowanych może być wykonana z drewna lub z płyty bazowej podobnej przy drzwiach okleinowanych. Najczęściej tego typu drzwi są z bogatym standardem wyposażenia, dodatkowe wzmocnienia, wersje bezprzylgowe, szerokie opaski i inne. Charakter samego produktu, pozwala nam na nieco większe spektrum możliwości, dopasowania drzwi pod wymiar lub zamówić drzwi surowe do wykończenia we własnym zakresie.

Drzwi lakierowane:

W ogólnej zasadzie bardzo duża część drzwi jest lakierowana, nawet najtańsze okleiny są zabezpieczane cienką warstwą lakieru. Tutaj jednak myśląc o tzw. lakierach skupiamy się bardziej na drzwiach jednokolorowych. Minimalizm dziś przemawia przez dekoratorów w każdym calu, stąd też często występują tutaj proste nowoczesne formy, lub te klasyczne z głębokimi żłobieniami i koronami przy ościeżnicach. Drzwi lakierowane to najczęściej kolor biały, tzw. brudna biel lub szary, lecz elastyczność firm często pozwala rozszerzyć zakres kolorystyczny o niemalże całą paletę RAL. Konstrukcyjnie mamy tutaj cały wachlarz możliwości, od tych prostszych płytowych, poprzez ramowe aż do drzwi drewnianych.

Drzwi zewnętrzne:

Są jednym z najważniejszych elementów budowy domu i jego wykończenia zewnętrznego. Nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim ocieplenia tego bardzo wrażliwego punktu. Budując domy energooszczędne czy też pasywne szczególnie musimy zwrócić uwagę na rodzaj drzwi zewnętrznych i ich parametrów dlatego spektrum możliwości konstrukcyjnych jest tak samo ogromny jak i wyglądu. Rozróżniamy najczęściej drzwi zewnętrzne stalowe i drewniane. Pierwsze z nich są prostsze w produkcji, niezawodne i długowieczne. Drugie natomiast dają możliwość wykonania drzwi na wymiar, w standardzie okazują się być cieplejszymi oraz możemy je chociażby odnowić, lub u niektórych producentów wymienić szkło w razie jego uszkodzenia. Dlatego też dopiero bardzo szczegółowa analiza wyłania rodzaj konstrukcji, jej grubości i wyposażenia.

Nasza oferta skierowana jest dla tych którzy chcieliby zakupić w najbliższej przyszłości podłogi, drzwi i parapety najlepszej jakości w rozsądnych cenach.

Salon sprzedaży
ul. Zagnańska 232. Kielce
(teren Kieleckiej Fabryki Mebli)
Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sobota 10:00 – 19:00
Niedziela handlowa 10:00 – 19:00