ScrollToTop

Pytanie o to, czy lepiej zainwestować w drewnianą podłogę, czy też w panele podłogowe już od lat towarzyszy osobom, które dokładają starań, by ich dom był miejscem wyjątkowym. Jeśli nadal nie możesz podjąć ostatecznej decyzji, będziemy w stanie pomóc Ci w tym.

 

Podłoga z drewna – piękna i stylowa


Drewno często uważane jest za lepsze od innych materiałów podłogowych i trudno z tym polemizować, skoro jest materiałem naturalnym. To niemały powód do dumy, jest bowiem piękne, ponadczasowe, a jednocześnie sprawia, że mieszkanie zyskuje ponadczasowy charakter.

Przegląd zalet podłogi z drewna


Podłoga drewniana nie tylko zapewnia dobrą izolację termiczną, ale i tłumi donośny odgłos stukania, łatwy do usłyszenia podczas chodzenia. To także niezawodny sposób n pochłanianie szkodliwych pól wytwarzanych przez urządzenia, jakimi codziennie się posługujemy oraz na uzyskanie oczekiwanej izolacji akustycznej. Warto się nią zainteresować także dlatego, że nie ulega naładowaniu elektrostatycznemu, które przyciąga zanieczyszczenia i jest długowieczna. Nawet ewentualne uszkodzenia nie są problemem, podłoga drewniana ulega bowiem renowacji.

Wady podłogi z drewna


Nie oznacza to jednak, że podłoga z drewna nie jest wolna od wad. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest wymagająca, a co za tym idzie, konieczna jest jej systematyczna pielęgnacja. Zwykle nie jest też zbyt odporna na zarysowania i z czasem ciemnieje. Może też pochłaniać i oddawać wilgoć, pęcznieć i wypaczać się, a to sprawia, że staje się łakomym kąskiem dla grzybów. Nie sprawdza się też tam, gdzie wybrano ogrzewanie podłogowe i jest wyjątkowo trudna w montażu, co sprawia, że jego solidne wygkonanie wymaga wsparcia ze strony doświadczonego projektanta. Podłoga drewniana wymaga też nakładów finansowych podczas renowacji, a i cena związana z samym jej zakupem nie jest niska.

Deska barlinecka – drewno w lepszym wydaniu


Deski z litego drewna spędzają producentom sen zpowiek ze względu na swoje wady. Zmieniają przecież nie tylko swój wygląd, ale i właściwości pod wpływem warunków zewnętrznych. Na szczęście, istnieje rozwiązanie, które nie traci na atrakcyjności wizualnej i funkcjonalności nawet pomimo upływu wielu lat. Rozwiązaniem tym jest deska barlinecka.

Deska warstwowa jest rozwiązaniem w stu procentach wykonanym z drewna i zbudowanym z aż trzech warstw wyselekcjonowanego materiału ułożonego w sposób krzyżowy. Podłoga przygotowana w ten sposób ma wszystkie zalety podłogi drewnianej, nie trzeba jednak obwiać się jej rozsychania oraz wybrzuszania.

Zalety deski barlineckiej


Wśród zalet deski barlineckiej na pierwszy plan wysuwa się to, że jest nam ona w stanie zapewnić dobrą izolację termiczną, a jednocześnie skutecznie tłumi odgłosy kroków. To także znakomite rozwiązanie, gdy zależy nam na izolacji akustycznej, ponieważ zaś nie ulega naładowaniu elektrostatycznemu, nie gromadzi olbrzymich ilości kurzu. W przeciwieństwie do klasycznej deski podłogowej może być stosowana nawet tam, gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe, jest stabilna i nie jest tak wymagająca, jak deska z litego drewna. Jej montaż jest nie tylko łatwy, ale i czysty, a ona sama wykazuje się dużą odpornością tak na zmiany temperatury, jak i te, które mają związek z wilgotnością powietrza. Owszem, również na niej mogą pojawić się wgniecenia i wybrzuszenia, z łatwością można je jednak naprawić sięgając po specjalne woski. Nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby ją zdemontować i zamontować jeszcze raz.

Wady deski barlineckiej


Lista wad deski barlineckiej nie jest aż tak długa, dobrze jest jednak mieć świadomość ich istnienia. W pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na to, że przedłużenie jej trwałości wiąże się z renowacją, sama deska zaś nadal jest znacznie bardziej wymagająca niż klasyczne panele laminowane. Jest też cieńsza niż klasyczna deska wykonana z litego drewna, co utrudnia jej cyklinowanie, a i jej cena nie jest wcale niska.

Czy panele laminowane są gorsze od drewna?


Panel jest materiałem imitującym deskę podłogową. Jest to również tańsza alternatywa dla parkietu. Często można też usłyszeć, że jest to po prostu substytut drewna gorszej jakości. Na szczęście, dziś oskarżenie to jest już bezpodstawne. Panele laminowane są nie tylko twarde i wytrzymałe, ale również odporne na ścieranie, do ich produkcji wykorzystuje się bowiem nowoczesne materiały i technologie.
Panel laminowany zazwyczaj posiada wierzchnią warstwę odporną na ścieranie, a także warstwę wyciszającą i przeciwprężną. Poszczególne rozwiązania różnią się między sobą, im jednak wyższej jakości są poszczególne warstwy, tym większa jest pewność, że i panel okaże się trwały. Jeśli chodzi o jego wygląd kluczowe znaczenie wydaje się mieć laminat będący warstwą dekoracyjną, jeśli jednak zależy nam na jego trwałości, należy przywiązywać szczególną wagę do warstwy wierzchniej.

Przegląd zalet paneli laminowanych


Jedną z największych zalet paneli laminowanych jest to, że pojawiają się one w szerokim wyborze zarówno z uwagi na wzornictwo, jak i kolorystykę, choć nie bez znaczenia jest też i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem łatwym w montażu, a przy tym odpornym na ścieranie (choć tu ważna jest tak klasa paneli, jak i sposób ich wykorzystania). Panele laminowane zwracają na siebie uwagę także dlatego, że nie pochłaniają wilgoci, nie zmieniają koloru i nie wypaczają się tak, jak podłoga drewniana. Osoby zastanawiające się nad tego rodzaju inwestycją doceniają też jej niewygórowaną cenę.

Największe wady paneli laminowanych


Największy problem, z jakim muszą się zmagać właściciele paneli dotyczy krótkiego okresu ich użytkowania, ten bowiem zazwyczaj nie przekracza dwunastu lat. Nie wszystkim odpowiada też brak możliwości renowacji, niewielka izolacja termiczna i akustyczna, a także brak tego niepowtarzalnego klimatu, jaki zawdzięczamy podłodze wykonanej z drewna. Podczas chodzeni panele nie tłumią dźwięków, co również może być kłopotliwe.

 

Chcesz abyśmy
się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane,
oddzwonimy!

Gold-hand

Nasza oferta skierowana jest dla tych którzy chcieliby zakupić w najbliższej przyszłości podłogi najlepszej jakości w rozsądnych cenach.

Salon sprzedaży
ul. Zagnańska 232. Kielce
(teren Kieleckiej Fabryki Mebli)

Pon - Pt 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 19:00
Niedziela handlowa 10:00 - 19:00

tel. 535-500-241
panele@gold-hand.pl