ScrollToTop

 

Podłoga w salonie ma reprezentacyjny charakter, warto więc postarać się, aby jej znakiem rozpoznawczym był nienaganny wygląd. Jeśli cel ten ma zostać przez nas osiągnięty, konieczne jest zadanie sobie pytania o to, z jakiego materiału ma ona zostać wykonana.

Aranżacja podłogi w salonie

Drewno
Drewno to rozwiązanie przytulne i wyrafinowane, myśląc o jego praktycznym wykorzystaniu powinniśmy mieć jednak świadomość tego, że wymaga ono od swojego właściciela szczególnego podejścia. Plusem tego rozwiązania jest to, że drewno jest nie tylko ciepłe, ale i miłe w dotyku. Okazuje się przy tym, że nawet jego drobne uszkodzenia nie muszą być problematyczne, zwykle wymagają bowiem jedynie odpowiedniej obróbki.

Parkiet

Parkiet to jeden z najbardziej tradycyjnych rodzajów podłogi w salonie. Odznacza się przy tym znakomitymi właściwościami akustycznymi i termoizolacyjnymi. Najczęściej wykonuje się z drewna litego, którego małe deszczułki są połączone na wpust i pióro. Wykończenie drewnianej posadzki wymaga od nas zastosowania listew przypodłogowych, a sam parkiet może być wykonany z różnych gatunków drewna, w tym choćby z jesionu i buku.

Podłogi w salonie z płytek - mozaika

Mianem mozaiki określamy zazwyczaj kwadratową lub prostokątną płytę, która składa się z kilku listewek tworzących kształt szachownicy. Listwy są połączone ze sobą od spodu siatką, najczęściej wykonaną z włókna szklanego. Choć wzory mogą być wykonane z drewna różnych gatunków, jeśli mozaika ma być trwała, musi być to drewno odznaczające się zbliżoną twardością. Mozaiki zwracają na siebie uwagę także dlatego, że są cieńsze od parkietu, a tym samym płyty mozaikowe nie powinny stykać się ze ścianą, niezbędne jest więc przynajmniej 10 milimetrów odstępu.

Podłoga do salonu z desek

Podłogi wykonane z wykorzystaniem litych desek zwracają na siebie uwagę tak ze względu na swoją solidność, jak i atrakcyjność. Nie mogą mieć jednak wad, muszą być też dopasowane tak pod względem słojów, jak i zastosowanej kolorystyki. Zwykle produkuje się je w różnej długości i szerokości, dzięki czemu można wykorzystywać je na wiele sposobów stosownie do własnej wizji salonu. Obecnie największą popularnością wydają się cieszyć deski z drewna dębowego, choć nie jest to jedyny gatunek, jaki znajduje zastosowanie. Podczas wyboru desek warto zwrócić uwagę na to, jaki jest stopień twardości drewna. Warto więc pamiętać, że do drewna miękkiego zalicza się te wykonane z brzozy, sosny, olchy i mahoniu, a do twardego – wspomniane już drewno dębowe oraz jesion.

Jak wykańczać podłogi drewniane?

Jeśli podłogi drewniane mają nam służyć przez długi czas, musimy pomyśleć o ich odpowiednim zabezpieczeniu. W zależności od tego, jakiego lakieru lub oleju użyjemy, możemy też uzyskać wiele kolorów posadzki. Obecnie możemy zresztą znaleźć na rynku przynajmniej kilka preparatów, których zadaniem jest zabezpieczenie drewna. Jednym z najpopularniejszych jest olej matowy, dzięki któremu drewno nawet po zabezpieczeniu odznacza się naturalnym wyglądem. Ciekawym rozwiązaniem jest też olej, który uwypukla słoje i barwę drewna. Innym ciekawym rozwiązaniem jest lakier o wysokim połysku. Jego stosowanie pozwala na lekkie przyciemnienie barwy drewna przez co posadzka staje się odporna na ścieranie i zabrudzenia.

 

 

Chcesz abyśmy
się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane,
oddzwonimy!

Gold-hand

Nasza oferta skierowana jest dla tych którzy chcieliby zakupić w najbliższej przyszłości podłogi najlepszej jakości w rozsądnych cenach.

Salon sprzedaży
ul. Zagnańska 232. Kielce
(teren Kieleckiej Fabryki Mebli)

Pon - Pt 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 19:00
Niedziela handlowa 10:00 - 19:00

tel. 535-500-241
panele@gold-hand.pl