ScrollToTop

Pytanie o to, czy lepiej zainwestować w drewnianą podłogę, czy też w panele podłogowe już od lat towarzyszy osobom, które dokładają starań, by ich dom był miejscem wyjątkowym. Jeśli nadal nie możesz podjąć ostatecznej decyzji, będziemy w stanie pomóc Ci w tym.

 

 Oferujemy zresztą szeroki zakres usług remontowych: malowanie, hydraulika, elektryka, glazura, terakota, montaż drzwi itp.

Już od kilku lat nieprzerwanie zajmujemy się zarówno remontami, jak i pracami związanymi z wykończeniem domów w Kielcach. Przemawiają za nami zarówno kolejne zrealizowane zlecenia, jak i zadowoleni klienci, a to najlepsza reklama. Możemy pochwalić się doświadczeniem, a tym samym jesteśmy też przekonani o tym, że niewiele będzie nas już w stanie zaskoczyć. Radzimy sobie nawet w starych mieszkaniach, w których rury tworzą malowniczą plątaninę, a w ścianach kryją się nieomal archeologiczne ciekawostki.

Niby niepozorny element wykończeniowy, a potrafi nam zamieszać w głowie. Pytanie o to, jak dobrać listwy podłogowe, słyszę często na początku etapu wykończania wnętrz - tuż przed położeniem podłogi, w momencie decyzji o tym, jakie drzwi i okna będą pasowały do wnętrza. Nie jest to łatwa sztuka, bo trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

 

Jeśli zdecydowałeś się na montaż podłogi z drewna, zapewne marzysz o tym, aby służyła ona jak najdłużej. Jest to jak najbardziej realne, drewno to doskonały materiał wykończeniowy, musisz jednak pamiętać, że drewniana podłoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wbrew pozorom zadanie to wcale nie jest trudne, wystarczy przestrzegać kilku zasad. Z poniższego informatora dowiesz się, jak dbać o drewnianą podłogę, by służyła przez długie lata i efektownie się prezentowała.

 

Podłoga w salonie ma reprezentacyjny charakter, warto więc postarać się, aby jej znakiem rozpoznawczym był nienaganny wygląd. Jeśli cel ten ma zostać przez nas osiągnięty, konieczne jest zadanie sobie pytania o to, z jakiego materiału ma ona zostać wykonana.

Drewniane podłogi od dawna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, są wygodne w użytkowaniu, zdrowe i efektownie się prezentują. Ilość ich zalet jest znacznie większa. Niestety, istnieje także wiele opinii dotyczących podłóg z drewna, które w rzeczywistości mijają się z prawdą i nijak nie potrafią odejść w niepamięć. Wielu Polaków wychodzi z założenia, że drewniane podłogi są bardzo drogie i trudne w utrzymaniu, co nie jest prawdą, jednak w znaczny sposób przekłada się na decyzję o rezygnacji z tego rozwiązania.

Właściwa kolejność prac wykończeniowych to gwarancja komfortowego i bezpiecznego użytkowania lokalu mieszkalnego – wie o tym każdy, kto zdecydował się na inwestycję, jaką jest budowa domu, jego wykończenie czy choćby gruntowny remont mieszkania.
Jeśli należysz do osób oszczędnych i zaradnych jednocześnie, a tym samym sam zabierasz się za remont lub budowę domu, koniecznie musisz wiedzieć, w jakiej kolejności wykonywać poszczególne prace. Jednym z przedsięwzięć jest montaż drzwi wewnętrznych, które bez problemu można wykonać samodzielnie.

Podłoga to ważny element wykończeniowy każdego pomieszczenia, dlatego też nie może być ona kwestią przypadku. Wybór materiału wykończeniowego wymaga wielu przemyśleń i szczegółowych analiz, bądź co bądź, ma służyć przez długie lata. 
Istnieje wiele możliwości w zakresie wyboru podłogi, każda alternatywa ma wady i zalety, dlatego też przed ostatecznym wyborem, warto szczegółowo zapoznać się z właściwościami każdej propozycji.


Podłogi drewniane uchodzą za solidne i niezniszczalne. Służą przez lata. Wykonywane są tak, aby cieszyły cale pokolenia. Wciąż jednak decyduje się na nie naprawdę niewiele osób. Jest to wynik przekonania, że wykonanie drewnianej podłogi to ogromny koszt. Do tego wiele osób sądzi, że dostępne są one wyłącznie w pary odcieniach. Okazuje się jednak, że jest to bardzo niesprawiedliwy mit.

 

Każdy inwestor stanie prędzej czy później przed koniecznością wyboru podłogi do domu. Tyczy się to zarówno osób budujących dom dla siebie, jak i tych, którzy planują nieruchomość prędzej czy później wynająć. Oczekiwania klientów są z roku na rok coraz większe. Przekłada się to na coraz bogatszą ofertę producentów. Co warto brać pod uwagę? Co dzisiaj jest naprawdę modne?

CELE DLA PODŁOGI DREWNIANEJ

Na samym początku uporządkujmy pewne rzeczy oraz określmy cele, jakim powinna sprostać wybrana przez nas drewniana podłoga. Jedni będą stawiać przede wszystkim na elegancki wygląd, inni zwrócą uwagę głównie na trwałość podłogi, a jeszcze inni kierować będą się względami ekologicznymi. Ogromne znaczenie ma również to, że niektóre podłogi wykonane z drewna można o wiele łatwiej utrzymać w czystości.

Wybierając podłogę, należy zwrócić uwagę również na powłokę lakierniczą, która jest niezwykle istotnym elementem. Dlaczego? To właśnie powłoka lakiernicza odpowiada za bezpieczeństwo podłogi, jeśli pod uwagę weźmiemy powstanie potencjalnych ubytków. Każdy parkiet użytkowany przez lata – bez względu na to z jakiego rodzaju drewna został wykonany – wymaga mniejszej bądź większej renowacji. Jeśli zastosowano powłokę lakierniczą wysokiej klasy, można być pewnym, że koszt renowacji parkietu będzie zdecydowanie niższy niż położenie nowej podłogi.

Deska Tarasowa  - Kielce

Aranżując taras, musimy przede wszystkim wybrać odpowiednią podłogę. Do wykonania nawierzchni tarasowej wykorzystać można drewno, kamień, kostkę brukową bądź beton. Ten ostatni pokrywany jest na ogół mrozoodpornym gresem.

 

Chcesz abyśmy
się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane,
oddzwonimy!

Gold-hand

Nasza oferta skierowana jest dla tych którzy chcieliby zakupić w najbliższej przyszłości podłogi najlepszej jakości w rozsądnych cenach.

Salon sprzedaży
ul. Zagnańska 232. Kielce
(teren Kieleckiej Fabryki Mebli)

Pon - Pt 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 15:00

tel. 535-500-241
panele@gold-hand.pl